Négy év börtönt kapott Gyurcsány volt elhárítófőnöke
A Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját vesztegetés és államtitoksértés miatt ítélték el.
A Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját vesztegetés és államtitoksértés miatt ítélték el.
A Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatója a kémper néven elhíresült büntetőügy fővádlottja volt.
A feljelentésben erős Tényi István miatt indítottak nyomozást az NBH és a Political Capital közötti megbízási szerződések ügyében, de a főügyészség megszüntette.
Az ügyészség megszüntette a nyomozást a volt Nemzetbiztonsági Hivatal és a Political Capital cég közötti megbízási szerződések ügyében – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség pénteken.
A most közzétett, a Nemzetbiztonsági Hivatal megbízásából készült tanulmányok kizárólag a radikalizmus 2006 és 2009 közötti terjedéséről szólnak.
Welsz Tamás nem hangmérnökösködött az öszödi beszéd elhangzásakor az MSZP frakcióülésén – tudta meg a hvg.hu nemzetbiztonsági forrásokból, így nem is lehetett felelős a miniszterelnöki beszéd kiszivárogtatásában. Welsz ugyanakkor ismerőseinek "menőzött" azzal, hogy jelen volt az öszödi ülésen. Értesülések szerint ott lehetett, de csak nézőként, és nem úgy, mint aki ott dolgozott.
Nem az a fő kérdés, melyik MSZP-s adta át a beszédet a Fidesznek. A kérdés az: hogyan működnek a titkosszolgálatok ebben az országban?
Bár a választások előtt pár héttel a titkosszolgálatok két őszödi jelentés is nyilvánosságra hoztak, továbbra sem tudjuk biztosan, hogy ki volt az eredeti kiszivárogtató. Az egyetlen kapaszkodót egy zavaros előéletű kalandor interjúja jelenti, aki 2009-ben Bolíviában meghalt. Ő Gyurcsány Ferencet vádolta, de gyanúba keverte a teljes fideszes vezérkart is, bizonyítani viszont alig tudott valamit.
A Jobbik szerdán a nemzetbiztonsági bizottság rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezi az amerikai titkos adatgyűjtéssel kapcsolatban.
A hat emberéletet követelő, romák elleni gyilkosságsorozat első fokon ténylegesen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt vádlottjai nemcsak 2008-ban, hanem 2009 kora tavaszán, Budapesten is megpróbáltak fegyvereket szerezni – írta a Népszabadság hétfői számában. Ennek a részleteit a Nemzetbiztonsági bizottság egy titkosított jelentése tárhatná fel.
Hetente kapott jelentéseket olyan találkozókról titokminiszterként, mint amilyen Laborc Sándor és Portik Tamás között zajlott – mondta el a hvg.hu-nak adott interjújában Szilvásy György. Gyurcsány Ferenc titkosszolgálatokért felelős minisztere szerint a most nyilvánosságra került jegyzőkönyvekből nem lehet tudni, mi is zajlott a valóságban, egyébként pedig "politikusnak nem szabad hinni" az ügyben. Szilvásy György szerint a történtek tökéletesen illusztrálják, hogy milyen kettős mércét alkalmaznak a hatóságok a Fidesz javára.
Közel 266 millió forintot fizet az állam négy egyenlő részletben a 2008-ban bűncselekményekkel hírbe hozott biztonsági cégnek – derült ki az atlatszo.hu által a Kimittud közadatigénylő portálon keresztül indított közérdekű adatigénylés nyomán.
Megegyeztek a felek az UD Zrt. által a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) és a magyar állam ellen indított személyiségi jogi perben, amelyben csaknem 1,8 milliárd forintos vagyoni kártérítést követelt a felperes - erről a Fővárosi Törvényszék tájékoztatta szerdán az MTI-t. Az egyezség nyomán az ügyben csütörtökre kitűzött, második tárgyalás elmarad.
A Fővárosi Bíróság katonai tanácsa hétfőn két hónappal meghosszabbította Galambos Lajosnak, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt főigazgatójának előzetes letartóztatását - közölte az érintett ügyvédje.